Adobe DNG Converter 10.0.0.827

Adobe DNG Converter 10.0.0.827

Lisans:Ücretsiz
Dil:İngilizce
Dosya Boyutu:249 MB
Üretici:Adobe
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncellenme:7 Mart 2018
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen İndir (249 MB)
347 kez indirildi

Adobe DNG Converter, Digital Negative (DNG) ÇeviriciAdobe DNG Converter, dijital kameralarındaki RAW dosya şeklini açık kaynak ve daha yaygın olan Digital Negative (DNG) biçimine dönüştürebilen ücretsiz bir uygulamadır.

Digital Negative (DNG) nedir? Raw dosya biçimleri, yaratıcı profesyonellere daha çok yaratıcılık denetimi sağladığı için dijital fotoğrafçılık iş akışlarında oldukça yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Ancak fotoğraf makineleri, yöntem özellikleri açıkça belirtilmeyen çoklu farklı raw formatı kullanabildiği için her raw dosyası çoğu program uygulaması tarafından okunmayabilir. Sonuç olarak, bu özel raw dosyalarının uzun vadeli arşiv çözümü olarak kullanılması risklidir. Bu dosyaları komplike iş akışları arasında paylaşmak ise daha bile hatalı olabilir. Bu problemin çözümü, dijital fotoğraf makineleri tarafından oluşturulan raw dosyalar için genel kullanıma açık bir arşiv formatı olan Digital Negative (DNG) formatıdır.

Her bir fotoğraf makinesi modeli tarafından oluşturulan raw dosyalarının açık bir standardının bulunmamasına çözüm getiren DNG, fotoğrafçıların dosyalarına gelecekte de erişebilmelerini olanak sağlar.Apple ve Google gibi yüzlerce program üreticisi DNG desteği geliştirmiştir. Bunun yanı sıra, Leica, Casio, Ricoh, Samsung ve Pentax gibi tanınan fotoğraf makinesi üreticileri, direkt olarak DNG desteği sağlayan fotoğraf makinelerini piyasaya sürmüşlerdir.

Digital Negative Teknik Özelliklerine ek olarak, Adobe, bugünün tanınmış fotoğraf makinelerinden raw dosyaları basitçe çeviren ücretsiz Adobe DNG Converter programını sunmaktadır. DNG, Photoshop CS – CS6 versiyonleri, Photoshop Elements 3 – Photoshop Elements 10 versiyonleri ve bütün Photoshop Lightroom versiyonlerinde destek verilmektedir.

Desteklediği Kamera Modelleri:Canon:· Canon EOS 6D· Canon PowerShot G15· Canon PowerShot SX50 HS· Canon PowerShot S110Casio:· Casio Exilim EX-ZR1000· Casio Exilim EX-FC300SLeica:· Leica M-ENikon:· Nikon 1 V2· Nikon D5200· Nikon D600Olympus:· Olympus PEN E-PL5· Olympus PEN E-PM2· Olympus STYLUS XZ-2 iHSPanasonic:· Panasonic DMC-GH3Pentax:· Pentax K-5 II· Pentax K-5 IIs· Pentax Q10Sony:· Sony DSC-RX1· Sony NEX-VG30· Sony NEX-VG900

347 kez indirildi

YORUM YAZIN