Alperen Ezan Vakit Programı

Alperen Ezan Vakit Programı

Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:454 KB
Üretici:Abdurrahman OZLEM
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncellenme:26 Kasım 2018
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen İndir (454 KB)
374 kez indirildi

Ezan Vakit Programı

Alperen Ezan Vakit Programı ile ezan saatlerini kaçırmadan şehir şehir ezan saatlerini öğrenebileceksiniz. Bilgisayarınız üzerinden ezan saatlerini takip ederek namazlarınızı kaçırmayın. İlk Türkçe Vakit Yazılımı 1901 – 2099 yılları arasında tamamen Astronomik Hesaplama metodu Enlem ve Boylam 0.01° hassasiyetle girilebilir Dünya üzerindeki 8.000 yerleşim merkezi içinden seçim yapılabilir.

Tüm namaz ve Kerahet Vakitleri Asr-ı Evvel / Asr-ı Sani Kıble açısı, pusula sapması ve güneş yatay/dikey açısı Dünya Kıble haritası Hicri Takvim Önemli Dini Günleri gösterir ve önceden hatırlatır. Diyanet’e uyumlu 4 farklı hesaplama algoritması Tüm temkin süreleri ve güneş açıları parametrik ayarlanabilir Kıble/pusula açısı ile gerçek-zamanlı güneş açısı ve yörünge grafiği Gerçek-zamanlı ay grafiği Gerçek-zamanlı olarak Dünya haritası üzerinde namaz ve karahet vakitleri görülebilir.

Ay ve güneş tutulmalarını gösterir Aylık/yıllık imsakiye Yıl içindeki önemli dini günler listesi Gerçek-zamanlı bazı astronomik değerler Ezan vakti otomatik ezan okur Her vakit için ayrı ezan seçilebilir.

Ezan vakitlerinde seçilen bir programı çalıştırabilir / dosyayı açabilir Parametrik sabah ezanı vakti İkindi ezanını Asr-ı Sani’de okuma seçeneği Ezan duası okur ve mealini gösterir.

Ezandan önce veya yalnız Cuma namazından önce salâ okuyabilir.

Parametrik salâ vakti Bir sonraki namaz/kerahet vaktine kalan süreyi gösterir.

Vaktin çıkmasına/kerahetin girmesine yakın uyarır Sistem tepsisinden simge yoluyla kolay ulaşım Gerçek-zaman Ay/Yeryüzü/Yerküre görüntülü duvar kağıtları Internet zaman sunucularına bağlanıp PC saatini otomatik düzeltme yapabilir.

0
0
374 kez indirildi

YORUM YAZIN