Programmerkezi Market

Anti KeyLogger Ne İşe Yarar?

Anti KeyLogger Ne İşe Yarar?

Keylogger programları, basitçe bilgisayarda yazdıklarınızın kaydını tutan ve istenilmesi durumunda yazdıklarınızı herhangi bir bilgisayara veya mail adresine gönderen programlardır. Oldukça tehlikelidirler çünkü her türlü bilginizin kötü niyetli kişilerin eline geçmesine sebep olabilirler. Bilgisayarınıza kısa süreli erişimi olan kişilerin dahi çok kısa sürede kurabileceği programlardır. Ayrıca internette güvenilir olmayan siteler üzerinden de bu programlar bilgisayarınıza yüklenebilirler.

Anti-Keylogger-logo[1]Keylogger türü programlar çoğunlukla hack amaçlı kullanılan programlardır. Özellikle kredi kartı bilgilerinizi ele geçirmek isteyen kötü niyetli kişiler tarafından kullanılabilirler. Keylogger programlarını bazı anti virüs programları engellerken, bazı versiyonları hiçbir virüs programı tarafından zararlı olarak değerlendirilmeyebilir. Bu yüzden bu yazılımlar konusunda bilinçli olmak ve ona göre davranmak önemlidir.

Keylogger Programlarını Engellemek

Öncellikle kendi bilgisayarınız haricinde bir bilgisayarı kullanmanızın gerektiği durumlarda, keylogger programları nasıl şaşırtılabilir bundan bahsedelim. Bu tür durumlarda, kullanıcı adı ve parola yazarken öncelikle belirli karakterler yanlış girilip, daha sonra bu karakterler Mouse ile seçilerek kesilip şifrenin kalan bölümü doğru girilerek keylogger’lar şaşırtılabilir. Bu durumda gönderilen şifre sizin yanlış yazdığınız karakterleri de içerir ve kötü niyetli kişileri atlatmanızı sağlayabilir.

user_shieldKendi bilgisayarınızda bu tür güvenlik endişeleri yaşamanız durumunda ise, anti keylogger programları kullanabilirsiniz. Anti keylogger programları doğrudan keylogger programlarının çalışmasını engelleyen programlardır. Spy Shelter, Zemana, Keylogger Blocker, DewaSoft’s KL Detector, Max Security Lab’s Data Guard gibi programlar ücretsiz veya cüzi ücretli anti keylogger programlarıdır. 


Sitemiz üzerinden dilediğiniz anti keylogger programını indirerek sisteminizi koruyabilirsiniz. Tıklayın

252 kez okundu

YORUM YAZIN