İphone Uygulamaları

Mobil uygulama denildiğinde aklımıza ilk gelenler arasında Iphone uygulamaları geliyor. Sağlam ve kullanıcı hatalarını olabildiğince en aza indirmeyi başaran iphone uygulamaları ile de sektörde en önemli şirketlerden biridir.

IOS işletim sistemini kullanan telefon ve tabletler için geliştirilen uygulama ve yazılımlar insanların işini hızlı ve düzenli yapmasını sağlıyor. Örneğin yürüyüş yapan birisi kaç metre yürüdüğünü öğrenebiliyor. Başka bir şehirde veya ülkede olan birisi taksi çağırıp hatta ücretinin ne kadar civarında olabileceğini bilebiliyor. Bunlara da insanların işlerini kolaylaştırmasına sadece işine odaklanmasına fırsat sağlıyor. Bu ve benzeri Iphone uygulamaları da bu telefonlara talebi arttırıyor. Mobil uygulamaların sayısı kadar bu uygulamaların açıklarının kapatılması ve düzenli güncellenmesi de o denli önemlidir. Bu işi de iOS uygulamaları çok istikrarlı bir şekilde yapmayı beceriyor. Ayrıca uygulamaların sade ve görselinin iyi olması da çok önemlidir. Kimse karmaşık bir uygulamanın içinde kaybolmak istemez. En önemlisi de uygulamalar arasında mantıklı bir düzen olması ki bu kullanıcının yeni bit uygulama bile olsa ona yabancı gelmemesidir. Uygulamaların hızlı çalışması donanımın iyi olmasına bağlı ancak bir yandan da uygulamanın algoritmasının iyi olmasına ve bugların(hataların) olabildiğince azaltılmasına bağlıdır.

2014-10-05 13_57_30-iphone uygulamalar - Google'da Ara

Kullanım kolaylığı ve arayüz konusunda İOS yazılımları oldukça kullanışlı ve anlaması basit görünüyor. Teknoloji bilgisi yeteri kadar iyi olmayanlar veya çocuklar bile iOS işletim sistemine sahip cihazları kolaylıkla kullanabiliyor. Uygulama yükleyebiliyor ve rahatlıkla kullanabiliyor. Bu denli geniş bir kitleye hitap etmesi de rekabet gücünü oldukça arttırıyor.

Yazar:
kaan1935
0
0
506 kez okundu

YORUM YAZIN