İŞKUR Kayıt ve Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR Kayıt ve Başvuru Nasıl Yapılır?

Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:10 KB
Üretici:ProgramMerkezi
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncellenme:6 Nisan 2021
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen İndir (10 KB)
249 kez indirildi

İŞKUR’a Başvuru Yapmak ve Kayıt Olmak

Bu sistem İş bulmak ve kendi alanında çalışmak isteyenler için hazırlanmış bir sistem olup, amacı işverenler ile işçileri bir arada buluşturmaktır. Sizde eğer acil iş bulmak istiyorsanız İşkur’un sistemine kayıt olmak zorundasınızdır.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Olunur?

İşkur’da bulunan iş ilanlarına başvuru yapabilmeniz için öncelikle bu sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Bu sisteme kayıt olabilmeniz için İşkur’un kendi sitesine girip “İş Arayan” kısmından üye olmanız gerekmektedir. Eğer bilgisayar başında kayıt olamıyorsanız bağlı bulunduğunuz İl/İlçe İşkur müdürlüklerine gidip kimliğiniz ile bizzat kayıt olmanız gerekmektedir.

İş İlanlarına Başvuru Şartları Nelerdir?

İş arayanların İŞKUR’a kayıt olabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Bunun yanında askerlik görevinde fiilen olmamaları gerekir, yani askerlik görevini bitirmiş yada henüz gitmememiş olmaları gerekmektedir.

Ek Gelir Elde Etmek İsteyenler için Evde Ek İş İmkanları

Özellikle ev hanımlarının çok rağbet ettiği ek gelir için evde iş imkanları içinde İŞKUR’a müracaatlar bir hayli fazladır. Eğer sizde ev hanımı, öğrenci, emekli yada işsizseniz evde iş imkanı ile İşkur’a müracaat edebilir ve el becerilerine hitap eden işleri alabilirsiniz.

  • Editör Puanı - 10/10
    10/10

Özet

Bu makalede İŞKUR'a başvuru yapmak ve kayıt olmak ile ilgili bilgiler verilmiştir.

10/10
Kullanıcı Puanı: 5.0 (2 kez oylandı)
Sending
0
0
249 kez indirildi

YORUM YAZIN