Maddi Hasarlı Trafik Kaza Tutanağı

Maddi Hasarlı Trafik Kaza Tutanağı

Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:462 KB
Üretici:dilekceyaz
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncellenme:21 Eylül 2020
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen İndir (462 KB)
130 kez indirildi

Maddi Hasarlı Trafik Kaza Tutanağı (Doldurulmuş Örnek)

Maddi hasarlı trafik kazası tutanağı, trafikte maddi hasarlı bir kaza sonucunda kazanın hem maddi hem de manevi anlamdaki sonuçlarının daha iyi bir şekilde belirlenebilmesi için doldurulması gereken bir formdur. Bu form aynı zamanda tarafların anlaşamadığı durumunda yasal olarak hakkın aranması aşamasında da geçerli verileri içerecektir. Bu anlamda formun doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Maddi hasarlı bir şekilde gerçekleştirilen bir kaza sonucunda, trafik kaza tutanağı formunun nasıl doldurulması gerektiğine dair bir örneği sunmaktayız. Formun boş halini indirerek, sizlere sunmuş olduğumuz bu örnekten de faydalanarak, olası bir kaza durumunda ya da gerçekleşmiş bir kaza durumunda en doğru bir şekilde formu doldurmanızı öneriyoruz.

Formda belirteceğiniz detaylar anlaşılır ve net olmasına özen göstermelisiniz. Bu anlamda örneği de incelediğinizde özellikle de kazanın basit bir şemasının gösterildiğine dikkat çekmek istiyoruz. Basit bir çizimle ifade edeceğiniz bu durumun daha kolay bir şekilde anlaşılır olmasını sağlayacaktır. Formda aynı zamanda kaza şemasının hemen alt kısmında sürücülerin görüşleri de yer almaktadır. Burayı da olabilecek en özet ve net bir şekilde, mümkünse plakalar da belirtilerek doldurulmalıdır.

  • Editör Puanı - 10/10
    10/10

Özet

Maddi Hasarlı Trafik Kaza Tutanağı, kaza halinde doldurulması gereken kaza tespit tutanağı örneğidir.

10/10
Kullanıcı Puanı: 4.0 (2 kez oylandı)
Sending

0
0
130 kez indirildi

YORUM YAZIN