Sosyal ve Ekonomik Destek Talep Formu

Sosyal ve Ekonomik Destek Talep Formu

indir
Lisans:Ücretsiz
Dil:Türkçe
Dosya Boyutu:11 KB
Üretici:Muhasebe-tr.net
İşletim Sistemi:Windows (Tümü)
Son Güncellenme:8 Ocak 2018
Kırık link bildir Yorum Yaz
Sponsorlu Bağlantı
Hemen İndir (11 KB)
119 kez indirildi

Sosyal ve Ekonomik Destek Talep Formu Dilekçesi

Sosyal ve ekonomik destek talep formu, yasalar gereği ilgili şartları karşılayan vatandaşların, sosyal ve ekonomik hakları doğrultusunda sağlanacak olan yardım için, ilgili Belediye biriminin; İl ve İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü birimine teslim edilmesi gereken dilekçe örneğidir.

Söz konusu yasalar gereği, bazı koşulları karşılayan vatandaşlar, yardım talebinde bulunabilmektedirler. Yardım talepleri incelenir ve kişinin koşulları karşılaması ve başka diğer şartlar da göz önünde bulundurularak; maddi ya da manevi destek sağlanır.

Genel olarak;

Kişinin 60 yaş ve üzeri olması,
Kimsesiz olması,
Kanser vb. ölümcül hastalıklar,
Kimsesiz ve öğrenci olması,
18 yaşından daha küçük ve korumasız olması,
Bir felaket sonucunda kimsesiz, korumasız kalmış kişiler,
Benzeri durumlarda bulunan herkes bu talep formu ile devletten maddi ya da manevi olarak destek talebinde bulunabilmektedirler.

Sizlere vermiş olduğumuz dilekçe örneğini, kişisel bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması şartı ile doldurarak, ikamet ettiğiniz bölgeye ait Belediye biriminin İl ve İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bildirmeniz yeterli olacaktır. Dilekçeniz ile ilgili sonucu kısa sürede öğreneceksiniz.

  • Editör Puanı - 9.7/10
    9.7/10

Özet

Sosyal ve Ekonomik Destek Talep Formu, gerekli şartları karşılayan vatandaşların ekonomik destek alabilmeleri için doldurması gereken dilekçe örneğidir.

9.7/10
Kullanıcı Puanı: 5.0 (2 kez oylandı)
Sending

119 kez indirildi

YORUM YAZIN